Remontujesz dach, nie zapomnij o pomalowaniu rynien
Niezależnie od tego, czy zdecydowałeś się na kompleksową wymianę pokrycia dachowego czy też po prostu na pomalowanie odpowiednią farbą starego, pamiętaj o tym, by zadbać także o rynny. Niekoniecznie trzeba je będzie wymieniać na nowe, bo to element dość, żeby nie powiedzieć, że bardzo, trwały. Z pewnością jednak warto je będzie pomalować. http://www.malowanie-dachow.pl/

Warto zlecić malowanie rynien nie tylko ze względów czysto estetycznych – by pasowały kolorystycznie do nowego dachu – ale też ze względów, nazwijmy to, technicznych. Użycie odpowiedniej farby można bowiem porównać do ich konserwacji.

Nie wiem, czy zwróciłeś uwagę na słowo „odpowiedniej”, jeśli nie, to powinieneś. Dlaczego? Cóż, zastanów się, na jakie warunki atmosferyczne narażone są rynny. To w dużej mierze woda, prawda? Jej wpływ na farby nie jest neutralny, dlatego tak ważne jest, by przy zakupie farby do malowania rynien pytać sprzedawcę nie tylko o dane barwy kolorystyczne, ale też o odpowiednie zastosowanie specyfiku.